פייסבוק – שיטה חדשה נגד חדשות מזוייפות

פייסבוק הודיעה כי היא לא תשתמש עוד ב-"Disputed Flags" כדי לזהות חדשות מזוייפות. החל מהיום, החברה תשתמש במאגר מאמרים הקשורים לה בכדי להיאבק במידע שגוי בעדכון החדשות, שלדבריה מעניקה לאנשים הקשר נוסף על הסיפור.

לאחר שנה של בדיקות, החברה מצאה כי שיטת דגלים שנויים במחלוקת קברה בטעות מידע קריטי. הגישה הקודמת של פייסבוק היתה יחסית מאוד איטית (לקח בערך 3 ימים לדירוג) בה נדרשו שני בודקי עובדות אשר עבדה רק בדירוג "שקרי", ולא בהקשרים רחבים יותר כמו "שקר חלקי" או "לא מוכח".

החברה מתבססת על מחקר אקדמי שמצא כי תיקון פוסט המכיל מידע שגוי באמצעות מאמרים קשורים יכול להפחית באופן משמעותי תפיסות מוטעות. "שימוש בשפה לא משוחדת ולא שיפוטית עוזר לנו לבנות מוצרים שמדברים עם אנשים עם פרספקטיבות מגוונות",טוענת פייסבוק. כמו כן, מאמרים קשורים דורשים בודק בודד אשר כמובן מאיץ את התהליך.
פייסבוק אומרת שהחדשות המזויפות ביותר שפורסמו בפלטפורמה הן בעלות מוטיבציה פיננסית שמטרתן לגרום למשתמשים להקליק על קישורים לאתרים המכילים בעיקר מודעות. פייסבוק מציינת כי זו התקדמות גדולה במלחמה נגד  מניעת התפשטות של חדשות כוזבות אשר מורידה את התנועה שלהם ב- 80 אחוזים. החברה גם תתחיל ביוזמה חדשה  כדי להבין כיצד משתמשים מחליטים אם המידע מדויק או מבוסס על ידיעות שקריות.

Recommended For You

About the Author: עורך ראשי